RIGA IFF KONKURSA PROGRAMMA

Pērn iedibinātajā starptautiskajā pilnmetrāžas filmu konkursā šogad astoņas filmas. Kopā ar skatītājiem tās vērtē arī festivāla aicināta starptautiska žūrija, kurai līdz 22. oktobra vakaram jāizraugās viena filma – šī gada Riga IFF Balvas laureāte. Konkursam nav nedz stilistisku, nedz žanrisku ierobežojumu. Programmā – gan dokumentālais, gan spēles kino, arī animācija un tik dažādās starpžanru izpausmes.

RIGA IFF SELECTION

Festivāla izlasē – svarīgākais, kas šogad noticis Eiropas un pasaules kino. Filmas, kuras jau ir vai potenciāli kļūs par šī gada prestižāko balvu laureātēm. Vārdi, par kuriem runās, tēmas, kuras turpināsies.

SHORT RIGA

Starptautiska programma, kas ietver arī Baltijas studentu īsfilmu konkursa un Baltijas mūzikas video konkursa skati un… daudz ballīšu! Jo pēc seansa, kurš pilns paša svaigākā un izaicinošākā - turklāt īsā un koncentrētā formā - nebūtu prātīgi par to kopīgi neparunāt. Viss, kas apzīmēts ar apgriezto “S” (vai tā varbūt ir čūska?), ir piedzīvojums – kinematogrāfisks, sociāls un izbaudāms!

ARTDOCFEST/RIGA

Pirms daudziem gadiem aizsāktais Maskavas festivāls nu kļuvis ietekmīgāks, nekā pats Vitālijs Manskis būtu varējis paredzēt. Ja viņa veidotā dokumentālo filmu izlase spēj tik ļoti satraukt pašu Krieviju, ka filmu autoriem jābaidās par savu un savu varoņu dzīvībām, tajā noteikti jābūt kaut kam tādam, kas svarīgs ne tikai kaimiņvalstu, bet arī visas pasaules mērogā. Jau trešo gadu Riga IFF ir gods izrādīt daļu no šīs izlases.

NORDIC HIGHLIGHTS

Sadarbības programmā ar Ziemeļvalstu – Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas, Somijas vēstniecībām, kā arī – Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Latvijā festivāla ietvaros iespējams pārliecināties, ka ziemeļi nemaz nav tik tālu, cik varētu šķist. Ziemeļnieciskais kino var joprojām šķist īpašs, savdabīgs, pat eksotisks, taču kaut kur dziļi, dziļi – šie stāsti ir vispārcilvēciski, būtiski katram no mums, kaut kādā mērā izaicinoši mums visiem.

KIDS WEEKEND

Lai veidotu dialogu starp kino un vismazāko skatītāju, seansiem jātop par pasākumiem visai ģimenei. Tāpēc festivāls sadarbībā ar notikuma vietu – kinoteātri un visiem, kuriem rūp, gādā, lai ik gadu vesela nedēļas nogale festivālā tiktu veidota tā, lai ģimene ar pirmsskolas un skolas vecuma bērniem varētu izbaudīt kino festivāla atmosfēru – filmu programmu, kura veidota no pašām interesantākajām jaunākajām bērnu filmām un animācijas filmām un ko papildina iespēja piedalīties garajās brokastīs, nodarbināt mazos dažādās izglītojošās aktivitātēs, lai vismaz vienu dienu šajā rudenī pavadītu kino burvības zīmē!

IN KINO VERITAS

Vai filmai noteikti jābūt kādam īpašam stāstam, lai tā radītu īpašu pieredzi? Vai pilnmetrāžā noteikti jāatveido romāns, nevis dzejolis vai dziesma? Šogad Riga IFF retrospekcijas programma pievērsusies naratīva pētniecībai kino – stāsta stāstīšanas dažādajām izpausmēm un tās robežām. Šīs filmas iezīmē tos brīžus, kuros esam izaicinājuši kino un kino ir izaicinājis mūs, brīžus, kuros autori izaicinājuši publiku, bet pašiem autoriem izaicinājumus metuši viņu pašu nopelni.

LIELAIS KRISTAPS. IZLASE

Sadarbībā ar Latvijas nacionālās balvas veidotāju komandu veidotā izlase piedāvā Latvijā tapušo kino starptautiskā kontekstā. Festivāls aug kopā ar kino kultūru un kino nozari Latvijā, un ik gads nes kā jaunus izaicinājumus, tā prieku par negaidītiem panākumiem. Latvijas kino starptautiskā kontekstā joprojām ir izaicinājums, taču tie brīnumi, kādi rodas, kad šāda satikšanās patiešām notiek, noteikti ir gadiem ilgā darba vērti.